Kezdete: 2025.03.31
A készlet erejéig!
BLOG
Sokat hallunk róla, hogy „ő sportoló, az ő immunrendszere tökéletes”. Valamilyen szinten így is van, de valóban jót tesz a rengeteg sport? Milyen összefüggésben van az immunrendszer és a mozgás? Vajon napi 1 óra sétával csökkentheted például a megfázás esélyét? Ennek jártunk utána.
Korunk népbetegségének is hívhatjuk a hátfájást, vagy a gerinc különböző bántalmait. A legtöbbször ezek az ülőmunka következményei és a mozgás hiánya. Legtöbb esetben korrigálható, ha időben kapcsolunk. Jók-e a testtartás javítók vagy inkább edzünk?
A Nike sportszergyátó pár évvel ezelőtt a kosárlabda piacon bekopogtatott az önbefűzős technológiával. Most pedig már mondhatjuk, résnyire nyitotta az ajtót.
Nagy meglepetést okozott, amikor Neymar nem újította meg lejáró szerződését a Nike sportszergyártóval és a Pumához igazolt. Az új évben valószínűleg a nagyobb piaci szeletért induló Puma bemutatta a vadonatúj, megújult Future Z-t, amelynek célja olyan játékoksok számára megalkotni a tökéletes cipőt, mint a világ legdinamikusabb játékmestere - Neymar Jr.
Megkéreztek a 2020-2021-es szezon Nike NBA City edition mezei.
A sport, a mozgás fontos a szervezetünk számára. Most, hogy a járványhelyzet kialakult, mindenhonnan azt halljuk, hogy mozogjunk, sportoljunk. De hogyan hat ez a pszichére és a teljesítményre? Mennyire megterhelő mentálisan valakinek, aki ennek a nyomásnak a hatására kezd mozogni? Ennek és ehhez hasonló kérdéseknek jártunk utána Kacsur Adrienn, a Mindset Pszichológia pszichológusa segítségével.
Életének 60. évében elhunyt az Argentín válogatott és a Napoli egykori futballistája, "Isten keze", Diego Armando Maradona.
Finn Rush-Taylor tervező egy agresszív adidas Predator koncepciót hozott létre.
A koncepciótervezés világában feltörekvőnek számító Rush-Taylor a legújabb projektjében úgy döntött, hogy a Predatorra irányítja a figyelmét, felpörgetve a ragadozó szintjét, amellyel eltúlozza a Predator amúgy sem szerény megjelenését.
Sport a hidegben? – Tippek az őszi / téli mozgáshoz
A mozgás télen is különösen fontos, hogy testünket és szervezetünket karbantartsuk. Ugyanakkor nem mindig van lehetőség edzőtermi edzésre, ráadásul miért is kéne egy terembe szorulni, mikor a természet és a szabadtéri programok hidegebb időben is széles körben elérhetőek, a szabad levegőn ráadásul sokkal több friss oxigénhez jutunk, amiért a szervezetünk hálás.
Bizonyára sokat hallottál már a mostanában olyan népszerű kompressziós sportruházatokról és kiegészítőkről. Sőt, lehet, már Te magad is viseled őket. De vajon tisztában vagy azzal, milyen hatással vannak szervezetedre sportolás során?
A hátfájdalom nagyon elterjedt probléma, ami minden korosztályt érint, a középkorú üzletembertől kezdve a tinédzser focistán át a nyugdíjas idős emberig. A hátfájással az a probléma, hogy sok különböző kiváltó oka lehet. Ha hátfájással küzdesz és szeretnéd megtudni, mi állhat a háttérben, tekintsd meg a négy leggyakoribb kiváltó okot és kezelési módot.
Évente több ezer sportoló és fizikai munkát végző ember tapasztalja a teniszkönyöknek nevezett sérülést. Ez tulajdonképpen egy olyan sérülés, amit bármilyen ismétlődő és a karra nyomást helyező cselekvés kiválthat.
Ez a fajta sérülés nagyon gyakori tenisz játék közben, habár nem feltétlenül kell teniszezőnek lenni ahhoz, hogy kialakuljon a teniszkönyök. Akárkinél előfordulhat, aki gyakran használja a karjait munka közben, a golfozóktól kezdve a boxolókig, szakácsoknál pedig még a nagy mennyiségű ételek keverése is előhozhatja. Gyakran az okozza, hogy ugyanazt a megterhelő mozgást hajtjuk végre rossz tartással, és ez fölösleges terhet helyez az alkarra és a könyökben lévő ínra.
Az edzést követő egy két órán belül egy szénhidrátban és fehérjében gazdag ételt tanácsos fogyasztani. A szénhidrátok segítenek az energia visszanyerésében, a fehérje pedig az izmok építésében, amely az edzés folyamán lebomlott, különösen, ha erőnléti edzésed volt. Például csirke rizzsel, és párolt zöldséggel, vagy egy tonhalas szendvics teljes kiőrlésű kenyérrel.